Młodzi Pomezanczycy trenowali na lodzie

Nie lada gratkę mieli we wtorkowe popołudnie piłkarze młodej Pomezanii z rocznika 2007/08 którzy mogli spróbować nie co innej dyscypliny sportowej, ale drużynowej podobnie jak piłka nożna, a mianowicie dzięki pomysłowi trenera Tomasza Chmicza, a przede wszystkim pomocy i szczerych chęci trenera Bombers Malbork, Sławomira Nawrockiego młodzi Pomezańczycy trenowali tym razem na lodowisku. Trzeba przyznać, że chłopcy którzy na co dzień trenują piłkę nożną mogli czuć się jak profesjonalni hokeiści m.in. dzięki ubiorowi który udostępnił klub Bombers (mieli do dyspozycji wszelkie ochraniacze, łyżwy, kask itd.) Po krótkiej rozmowie z trenerem Nawrockim dzieci zaprezentowały się na lodzie, jak wiadomo w tym wieku jedni radzili sobie lepiej drudzy troszkę gorzej, ale dzięki wskazówkom trenera oraz pomocy zawodników którzy na co dzień grają w hokeja, a także trenera Tomasza Chomicza który na lodzie radził sobie rewelacyjnie niemal każdy z chłopców poprawił nie tylko swoją jazdę na łyżwach, ale takę koordynację bo te zajęcia były w tym wieku bezcenną lekcją tego elementu. Nasi chłopcy mieli okazje m.in rozegrać mecz oraz wykonywali ćwiczenia strzeleckie...a pokonać musieli bramkarkę, 9 letnią Nadię Ratajczyk która jeszcze niedawno stała na bramce w Pomezanii, ale tak Jej się spodobał hokej, że postanowiła kontynuować właśnie tą bardzo ciekawą dyscyplinę. Na koniec jeszcze raz wielkie podziękowania dla trenera oraz zawodników klubu Bombers!!!

Powiązana galeria: